Logo

O nas

Cześć, to my, członkowie Stowarzyszenia Krwiodawców "Fara". Jesteśmy grupą osób w różnym wieku, które łączy coś bardzo ważnego – wszyscy jesteśmy krwiodawcami. Pewnie nie zdziwi Cię fakt, że naszą misją jest przede wszystkim oddawanie krwi i promowanie krwiodawstwa w życiu prywatnym, by nie zabrakło jej dla chorych czy ofiar wypadków. Mamy też jeszcze jeden cel. Pragniemy, by każdy honorowy dawca krwi czuł przynależność do naszej krwiodawczej "paczki", z którą będzie mógł miło i aktywnie spędzać czas oraz dzielić swoje pasje. Aktualnie stowarzyszenie liczy 41 członków, którzy w sumie oddali ponad 647 litrów krwi (oraz jej składników).

Nasze stowarzyszenie zarejestrowane jest w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem KRS 0000715888. Działania przez nas prowadzone opierają się na statucie, którego aktualną treść znajdziesz tutaj.

Zarząd Stowarzyszenia

Aby wszystko w naszym stowarzyszeniu działało jak należy, mamy zarząd, który przewodniczy podejmowanym przez nas działaniom. Krótko ich przestawimy:

Zarząd Stowarzyszenia
Od lewej: Michał Jóśkiewicz, Wojciech Szełęga, Adrian Piwek, Marta Zielińska, Krzysztof Zieliński

Marta Zielińska – Prezes Zarządu Stowarzyszenia
W pracy zawodowej dba o to, aby wyrób przekazywany do klienta spełniał jego oczekiwania oraz był jak najwyższej jakości. A czym zajmuje się u nas? Można powiedzieć, że wszystkim, bo z każdą sprawą możecie śmiało zgłosić się do Marty i liczyć na to, że rozwiązanie problemu będzie najwyższej jakości. W wolnych chwilach czyta książki.

Wojciech Szełęga – Zastępca Prezesa Zarządu Stowarzyszenia
Pracuje jako doradca klienta oraz pilot wycieczek – może dużo powiedzieć zarówno na temat farb do pomalowania pokoju, jak i tych bardziej czy mniej znanych atrakcji turystycznych. W stowarzyszeniu korzystamy z jego pasji podróżniczej, wiedząc, że możemy go wysłać wszędzie i zawsze załatwi to, co potrzebujemy. Nie mamy pojęcia, co robi w wolnych chwilach, bo jak nie pracuje to podróżuje, więc wolnych chwil nie ma.

Krzysztof Zieliński – Skarbnik Zarządu Stowarzyszenia
Jest informatykiem w banku - zna się na sprawach związanych z komputerami oraz Internetem, a cyferki oznaczające różne kwoty nie są mu obce. Dla nikogo nie będzie więc zaskoczeniem, jak zdradzimy, że u nas zajmuje się finansami oraz stroną internetową. W wolnym czasie lubi oglądać sport oraz francuskie komedie.

Adrian Piwek – Sekretarz Zarządu Stowarzyszenia
Na co dzień pracuje w sądzie, gdzie jak wiadomo jest dużo różnych dokumentów i zawsze musi być w nich porządek. Jego talent do "przerzucania papierów" postanowiliśmy wykorzystać też u nas, więc został sekretarzem naszego stowarzyszenia. Po pracy bardzo często można spotkać go biegającego po ulicach Inowrocławia, a czasami także podczas biegów, które odbywają się w innych miastach.

Michał Jóśkiewicz – Członek Zarządu Stowarzyszenia
Pracuje w firmie produkującej opakowania, ale wiemy, że żadna (nawet najcięższa) praca nie jest Michałowi straszna i zawsze jest zaangażowany w to, co robi. Nie inaczej jest u nas! Zawsze podejmuje się powierzonych zadań i przez cały czas w pełni angażuje się w ich wykonanie. Wolny czas ludzi spędzać w gronie rodzinnym oraz oglądając filmy i słuchając muzyki.

Komisja Rewizyjna

Mamy też komisję rewizyjną, która weryfikuje działania zarządu. Aktualnie w jej skład wchodzą:
  • Jakub Wieczorek – Przewodniczący Komisji
  • Agnieszka Siwiec – Członek Komisji
  • Daria Siwiec – Członek Komisji

Czym zajmuje się stowarzyszenie?

Działania przez nas prowadzone można podzielić na dwie kategorie:
  1. Promowanie honorowego krwiodawstwa, dawstwa szpiku i zdrowego trybu życia
  2. Integracja krwiodawców (szczególnie z Inowrocławia i okolic)
W ramach pierwszej kategorii organizujemy akcje poboru krwi, bierzemy udział w różnych festynach/wydarzeniach, gdzie przy naszym stoisku uczestnicy tych wydarzeń mogą dowiedzieć się, na czym polega krwiodawstwo, jak dbać o swoje zdrowie, a także w formie ciekawostki wyliczamy im, ile orientacyjnie krwi mają w sobie. Prowadzimy i rozwijamy stronę internetową www.oddajekrew.pl, gdzie znaleźć można wiele interesujących informacji związanych z honorowym krwiodawstwem, zdrowiem oraz chorobami układu krążenia i krwi. Na naszym profilu na Facebooku staramy się dotrzeć zarówno do krwiodawców jak i osób, które nie oddają krwi. Organizujemy również konkursy, których tematyka związana jest z zagadnieniami, jakie promujemy. Chociaż nie zawsze jest to łatwe, staramy się dawać dobry przykład i zachęcać do aktywności fizycznej, m. in. biegając w koszulkach promujących krwiodawstwo.

Wydarzenia sportowe, w których bierzemy udział to także forma integracji. Tradycją już jest nasz liczny udział z zawodach organizowanych dla krwiodawców, m. in. w turnieju tenisa stołowego w Janikowie czy turnieju koszykówki w inowrocławskich Mątwach. Wewnątrz stowarzyszenia integrujemy się poprzez sportowe soboty, gdzie gramy w ping-ponga, piłkarzyki czy darta. Spotykamy się na zebraniach, podczas których omawiamy sprawy ważne dla naszego stowarzyszenia, ale również znajdujemy czas, aby przy kawie i herbacie porozmawiać o wszystkim. Raz w roku wyjeżdżamy na kilka dni, żeby trochę odpocząć, pozwiedzać i spędzić razem więcej czasu, integrując się. Nasze spotkania już od dłuższego czasu nie ograniczają się do z góry zaplanowanych wydarzeń. Niektórzy z nas znaleźli tutaj nowych przyjaciół, z którymi w życiu osobistym spędzają wolny czas, często przy okazji promując krwiodawstwo.

Czy warto być częścią naszego stowarzyszenia? Dołącz do nas, a przekonasz się, czy to miejsce dla Ciebie. Jesteśmy otwarci na nowe osoby i zawsze z radością pokazujemy, że krwiodawstwo może wiązać się z wieloma różnymi ciekawymi rzeczami, które nie ograniczają się tylko do wizyty w punkcie krwiodawstwa raz na dwa miesiące.

Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany naszym stowarzyszeniem, zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz profilem na Facebooku. W zakładce kontakt znajdziesz informacje, jak się z nami skontaktować, a na podstronie "jak dołączyć?" dowiesz się, co trzeba zrobić, żeby stać się jednym z nas.
Zapraszamy!

To właśnie my tworzymy Stowarzyszenie Krwiodawców "Fara"

Lp. Imię i nazwisko Odznaczenia Ilość oddanej krwi
1. Grzegorz Potocki 67 980 ml
2. Andrzej Bartnik 48 260 ml
3. Jacek Szczęsny 34 050 ml
4. Andrzej Uklejewski 33 900 ml
5. Maciej Wyka 30 800 ml
6. Adam Pałecki 30 401 ml
7. Dominik Ćwikła 26 150 ml
8. Michał Jóśkiewicz 22 950 ml
9. Piotr Rybicki 22 650 ml
10. Jacek Cabański 21 600 ml
11. Tomasz Piotrowicz 20 850 ml
12. Wojciech Szełęga 20 700 ml
13. Marek Flis 20 300 ml
14. Krzysztof Zieliński 20 250 ml
15. Marta Zielińska 19 350 ml
16. Jagoda Walczak 18 900 ml
17. Tomasz Stachowiak 18 830 ml
18. Waldemar Żuchowski 18 000 ml
19. Rafał Pałecki 13 500 ml
20. Mariusz Łukomski 13 050 ml
21. Jakub Wieczorek 11 700 ml
22. Krzysztof Bukowski 10 800 ml
23. Andrzej Walewski 10 116 ml
24. Piotr Jagielski 9 900 ml
25. Aleksandra Toboła 9 000 ml
26. Michał Kwiatkowski 8 550 ml
27. Krzysztof Kaczmarek 8 550 ml
28. Longin Malinowski 7 650 ml
29. Filip Pałecki 6 000 ml
30. Agnieszka Kopańska 5 850 ml
31. Natalia Hillenberg 5 400 ml
32. Krzysztof Keler 4 950 ml
33. Krzysztof Tomaszewski 4 950 ml
34. Kacper Mochalski 4 500 ml
35. Adrian Piwek 4 500 ml
36. Eliza Lewandowska 3 600 ml
37. Joanna Gacka 2 700 ml
38. Adam Bartnik 2 700 ml
39. Oksana Jagielska 1 350 ml
40. Iwona Bartnik 1 350 ml
41. Hubert Kopański 900 ml