Logo

Aktualności

Turniej strzelecki HDK w Rogoźnie

Dziś mieliśmy okazję pokazać swoje umiejętności w zupełnie innej dziedzinie niż zwykle – na ogólnopolskim turnieju strzeleckim krwiodawców w Rogoźnie! 🎯 I wiecie co? Nie poszło nam najgorzej!

W kategorii kobiet nasza Agnieszka wystrzelała sobie 3. miejsce! Brawo, Agnieszka, celność godna najwyższych pochwał! 👏
Wśród prezesów Marta nie dała szans (prawie wszystkim) rywalom, zdobywając 2. miejsce – nasza liderka zawsze na podium! 🥈

A cała nasza drużyna? Cóż, wywalczyliśmy 6. miejsce. Może to nie szczyt, ale pamiętajmy, że liczy się udział i dobra zabawa, a nie tylko medale (chociaż trochę zazdrościmy ich zwycięzcom 😉).

Chcielibyśmy serdecznie podziękować organizatorom - Klubowi HDK w Murowanej Goślinie za świetnie przygotowany turniej i możliwość spędzenia razem tak fantastycznego dnia. Dzięki Wam poczuliśmy się jak Robin Hood w wersji 2024 – tylko zamiast łuku mieliśmy karabiny, a zamiast Sherwood było Rogoźno!

Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach, i pamiętajcie – nawet jeśli nasza celność czasem zawodzi, nasze serca zawsze trafiają w dziesiątkę, kiedy chodzi o pomoc innym!

Akcja poboru krwi - XII lat naszej działalności

Nasza wczorajsza akcja poboru krwi była prawdziwym hitem! Aż 38 potencjalnych dawców zgłosiło się, gotowych do bohaterskiego czynu. W końcu 31 osobom udało się oddać krew – to już samo w sobie godne podziwu! Zebraliśmy niespełna 14 litrów krwi – nasze serca biją dla innych!

To nie wszystko! Działamy już 12 lat i myślimy, że i tym razem stanęliśmy na wysokości zadania. Dawcom nie tylko przekazywaliśmy upominki – przekazywaliśmy także kawałek naszego serca. Soczki z buraka (bo zdrowie to podstawa!) i wafelki to część naszej małej formy podziękowania za ich nieoceniony wkład. A słodki poczęstunek? Kto mógłby się oprzeć domowym ciastom i mini-pączkom serowym?

Nie zapomnieliśmy o paliwach napędowych! Razem z dawcami wypiliśmy ponad 10 litrów kawy i herbaty, by nasza energia była na najwyższym poziomie!

Ta akcja to efekt współpracy nie tylko członków naszego stowarzyszenia, ale także Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy (Oddział Terenowy w Inowrocławiu). Razem dajemy nadzieję i ratujemy życie!

Dziękujemy wszystkim za udział i wsparcie! Wasze serca biją razem z nami!

Tłusta sobota

Jak połączyć "tłusty czwartek", Międzynarodowy Dzień Pizzy i zabawy integracyjne? My wymyśliliśmy Tłustą Sobotę i chyba całkiem nieźle nam to wyszło ;)

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym wydarzeniu! To był czas pełen radości, integracji, gwoździ, makaronu, zabaw i smakowitości. 🍕🍩

Wspólne jedzenie pizzy i pączków okazało się strzałem w dziesiątkę - dzięki temu mogliśmy spędzić czas na rozmowach i wspólnym śmiechu. Gry integracyjne sprawiły, że jeszcze lepiej poznaliśmy się nawzajem, wzmocniliśmy więzi w naszej społeczności i sprawdziliśmy jak rozumiemy się bez słów.

"Tłusta Sobota" była dla nas czasem wspaniałej zabawy i niesamowitych wrażeń. Z pewnością zagości u nas jako coroczna tradycja. Już teraz czekamy na kolejne spotkanie, które będzie równie udane!

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia

Tradycyjnie 6 stycznia odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia, podczas którego podsumowano działalność w roku 2023 i poczyniono plany na najbliższy rok.

Z radością informujemy, iż Zarządowi udzielono absolutorium.

W wyniku głosowania ustalona została wysokość składek członkowskich (składki pozostają bez zmian w stosunku do roku poprzedniego).

Przeprowadzone zostały również wybory Komisji Rewizyjnej w związku z upływem 4-letniej kadencji. Skład nowej komisji:

  • Jakub Wieczorek - przewodniczący
  • Eliza Lewandowska - członek
  • Kacper Mochalski - członek
  • Agnieszka Kopańska - członek

Na zebraniu ustalono również ramowy plan działania Stowarzyszenia na rok 2024.

Życzenia noworoczne

Drodzy Krwiodawcy, Przyjaciele i Wspierający!

Pragniemy Wam złożyć serdeczne życzenia na nadchodzący rok 2024! Niech Nowy Rok przyniesie Wam wiele radości, sukcesów i spełnienia marzeń. Niech każdy dzień będzie pełen zdrowia, a Wasze serca nadal pulsują z niezłomną dobrocią i chęcią pomocy.

Rok 2023 był dla nas niezwykle ważny, pełen hojności i wsparcia ze strony Was wszystkich. Wasza odwaga i gotowość do pomocy sprawiły, że znów byliśmy w stanie wspólnie zmieniać świat na lepsze.

Dziękujemy za Waszą wspaniałą postawę, za każdą jednostkę oddanej krwi, za czas, który z nami spędzacie. Jesteście nieocenionymi bohaterami, a nasze Stowarzyszenie ma zaszczyt z Wami współpracować.

Życzymy Wam, aby każdy dzień nowego roku był jak nowa strona w niezwykłej księdze życia, a każdy rozdział przynosił samą radość, sukcesy i spełnienie. Niech Nowy Rok będzie czasem zdrowia, zrozumienia i bliskości z najbliższymi.

Dziękujemy za Waszą obecność i gotowość do niesienia pomocy. Razem, jako społeczność krwiodawców, tworzymy piękny łańcuch wsparcia dla tych, którzy najbardziej tego potrzebują.

Wszystkiego najlepszego w 2024 roku! 

Z wyrazami szacunku,
Zarząd Stowarzyszenia