Aktualności

Sportowa sobota

Nie samymi biegami krwiodawcy żyją ;) Wczoraj mieliśmy naszą pierwszą w tym roku sportową sobotę. Tym razem była okazja pograć w tenisa stołowego i piłkarzyki.

Po wysokiej frekwencji, uśmiechach na twarzach i niedosycie, który pozostał po zakończeniu spotkania, wnioskujemy, że członkom naszego stowarzyszenia brakowało takich spotkań.

Zdjęcia jak zwykle najdziecie w naszej galerii

Sztafeta "My Team" w Bydgoszczy

Wczoraj (3 maja) dziewięcioro członków naszego stowarzyszenia wzięło udział w biegu Sztafeta "My Team" (10x1500m) który odbyły się na bieżniach bydgoskiej Gwiazdy i wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

Impreza miała na celu promocję zdrowego trybu życia oraz zbiórkę funduszy na leczenie piątki chorych dzieci: Zuzi, Kuby, Nikodema, Wiktora i Krystiana.

Cieszymy się, że my również mogliśmy być częścią tego wydarzenia i promować tam krwiodawstwo.

Biegi Hopfera

Sport to zdrowie, a odpowiedzialni krwiodawcy o zdrowie dbają.

Dziś dwóch naszych członków wybrało się do Janowca Wielkopolskiego, gdzie wzięli udział w XXXII Biegu im. Tomasza Hopfera. 

Biegi te pierwszy raz odbyły się 28 maja 1989 roku i organizowane są do dzisiaj.

Cieszymy się, że nasi krwiodawcy pojawiają się na kolejnych imprezach, gdzie swoją postawą i zaangażowaniem promują zdrowy tryb życia, sportową postawę i jednocześnie honorowe krwiodawstwo. Jesteśmy z nich dumni!

Życzenia świąteczne


Podsumowanie obchodów 10-lecia działalności

W niedzielę 6 marca świętowaliśmy 10-lecie naszej działalności: 6 lat jako Klub HDK PCK przy Parafii pw. Św. Mikołaja w Inowrocławiu i 4 lata jako Stowarzyszenie Krwiodawców "FARA".

Tradycyjnie odbyła się akcja poboru krwi oraz odprawiona została Msza św. w intencji krwiodawców i ich rodzin. Na akcję w tym roku zgłosiło 28 chętnych osób, z czego 25 zakwalifikowało się do oddania i podzieliło się swoją krwią. Łącznie zebraliśmy 11.250l tego drogocennego płynu. Z uśmiechem na twarzy wręczyliśmy każdemu, kto oddał krew taki upominek, jaki wybrał: śmieszny kubek z komarem, komplet ramek do tablic rejestracyjnych, czy torbę na zakupy z długopisem. Nasi członkowie przygotowali słodki poczęstunek (faworki i ciasto orzechowe). Do słodkiej części dołączyła huta szkła w Turze, która dla krwiodawców przekazała śliwki w czekoladzie. Oj było słodko!

Zdjęcia z obchodów oczywiście znajdziecie w naszej galerii.

Te 10 lat minęło nam szybko i owocnie. Przeszliśmy kilka zmian: zarówno wśród członków czy władz zrzeszenia, zakresu działalności czy współpracy, jak i chociażby naszej strony internetowej. Z roku na rok się rozwijamy i mamy nadzieję, że owoce tego będą coraz bardziej zauważalne.

Cieszymy się, że jako krwiodawcy możemy pomagać innym, ofiarowując dosłownie cząstkę siebie, ale również dlatego, że zarażamy tym innych i przyczyniamy się do pogłębiania świadomości w temacie krwiodawstwa.

Liczymy na to, że będzie tylko lepiej!